Wegański Festiwal-Bangkok, Tajlandia- 8-17 Październik 2018

Wielkimi krokami zbliża się jeden z największych wegańskich festiwali na świecie– doroczny Vegetarian Festiwal w Bangkoku, zwany również Nine Emperor Festival- Festiwal Dziewięciu Bogów.

Odbywa się w całej Tajlandii przez dziesięć dni od ósmego do siedemnastego października, w Bangkoku w Chinatown, ale również w innych miastach, takich jak Phuket czy Chiang-Mai.

Sam festiwal jest wydarzeniem religijnym i mimo tego, że nazwany jest wegetariańskim, jest absolutnie wegański! 🙂 Na setkach stoisk, budek i straganów z pysznościami przygotowywanymi na naszych oczach przez azjatyckie mistrzynie kuchni nie znajdziemy dodatków mleka, jajek ani miodu. Jupi! Do tego Tajowie dorzucają bajecznie kolorowe religijne parady w całym mieście, atmosferę wielkiego święta wyznawców taoizmu, zwykłe sklepy wypełniają się wegańskimi produktami, a restauracje i sieciówki specjalnie z tej okazji wprowadzają wegańskie oferty w swoim menu.

ProTip na Festiwal i całą Tajlandię– znak informujący nas o wegańskiej potrawie w sklepie czy na straganie to jay. Jest on podobny do numeru 17 w czerwonym kolorze na żółtym tle. Znaczek możemy sobie wydrukować i po prostu pokazywać obsłudze tajskich restauracji. Mamy wtedy pewność, że do naszych potraw nie będą dodane produkty odzwierzęce.

Och, Tajlandia nadchodzimy! 😉 

Spójrzcie również na nasz roślinny przewodnik po Północnej Tajlandii i jedno z najbardziej przyjaznych weganom miast na świecie- Chiang Mai. W sam raz na ucieczkę z Bangkoku i jeszcze bliższe poznanie kultury Tajlandii.

Roślinny przewodnik po Tajlandii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *