Roślinny przewodnik po Walii

Zapomnij o zatłoczonych Wyspach Kanaryjskich, Wenecji czy Barcelonie, współczesny podróżnik wybiera miejsca oryginalne, z duszą i przyjazne naturze. Miejsca, w których można odetchnąć pełną piersią, prawdziwie odpocząć, pochłaniać zweganizowane wersje lokalnych potraw i poznawać innych wędrowców o podobnych poglądach. Dzisiaj zabieramy Was na wyprawę po zachwycającym parku narodowym Wielkiej Brytanii, gdzie góry spotykają morze – Snowdonii w Walii.

Dlaczego jesteśmy zachwyceni Walią i Parkiem Narodowym Snowdonia, a właśnie dlatego:

I gdyby tego było mało w pakiecie mamy morze oraz jedną z najładniejszych plaż świata (patrz zdjęcie tytułowe artykułu)- ciągnąca się przez imponujące pięć kilometrów- Rhossili Bay na południu Walii (około stu mil od Snowdonii). Mało? To dorzucimy jeszcze wszechobecne wodospady. I zamki. 😉

No dobrze, to co tu robić oprócz och i ach? A no można wspiąć się na Mount Snowdon (1085 m n.p.m) w dwóch wersjach- pierwszej na grubaska tudzież na ‚już mam dosyć tego łażenia’ czyli widokowym pociągiem i drugiej na ‚a to my nie damy rady?’- sześciogodzinnym trekiem z najlepszymi widokami na góry i doliny.

Jeśli mamy trochę czasu to fajną opcją jest zwiedzanie Walii rowerem, specjalne trasy rowerowe biegną nawet brzegiem morza, jest spokojnie i nie ma wielu turystów. Najefektywniej i najtaniej jest jednak większą grupą wypożyczyć auto. Pociągi w Anglii są okrutnie drogie, o ile nie rezerwujemy ich z dużym wyprzedzeniem. Jeśli jednak zdecydujemy się dotrzeć tu w ten sposób National Rail kursuje między Londynem Euston a Bangor na północy Walii.

Gdzie śpimy? Na północy Snowdonii jest wegetariańsko-wegański Bed and Breakfast Tremeifion z absolutnie rewelacyjnym widokiem w fajnej cenie od 85 funtów za osobę.

tumblr_mn8b8sLRb61rkz363o1_1280.jpg
Tremeifion

Mamy również opcję wielu campingów, naszym faworytem jest Trwyn yr Wylfa (ach, te walijskie nazwy), również na północy, z widokiem na morze i opcją dla bogatych, czyli gotowych namiotów- glampingu.  😉 Miejsce na polu campingowym możemy zarezerować już za 90 złotych.

Zdjęcie użytkownika Trwyn-Yr-Wylfa Camping Site.

I mimo, że będąc w Walii, mamy wrażenie że czas się tam zatrzymał, z roślinnym jedzonkiem nie ma większego problemu. Do tego w angielskich supermarketach znajdziemy bardzo dużą ilość gotowców, wyraźnie oznakowanych znaczkiem ‚Vegan’, a każdy szanujący się kebab ma w swojej ofercie falafele.

Według Happy Cow w całej Walii znaleźć możemy prawie 140 wegańskich i wegetariańskich restauracji. Całe zestawienie znajdziecie tutaj

 

Inne informacje:

Pociągi w Wielkiej Brytanii: www.thetrainline.com

Hotel Tremeifion: https://www.tremeifionvegetarianhotel.co.uk/

Camping: https://www.coastalview-camping-conwy-northwales.co.uk/

Pociąg na Mount Snowdon (konieczna wcześniejsza rezerwacja):

Home

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *