Roślinny przewodnik po Londynie

I w końcu jest- zapowiadany wegański przewodnik po Londynie. W związku z tym, ze zbliża się London Viva! Vegan Festival, niniejszym przedstawiamy kompleksowy roślinny informator po stolicy Wielkiej Brytanii, czyli jak dolecieć, gdzie spać i co zobaczyć. W Londynie działa około pięćdziesiąt wegańskich i wegetariańskich restauracji, knajpek i nawet otworzony w styczniu całkowicie roślinny pub z klasycznym wege fast foodem- The Blacksmith & The Toffeemaker.

Wśród londyńskich knajpek znajdziemy takie perełki, jak całkowicie wegański sushi bar Itadaki Zen, meksykański wege street food Club Mexicana Dinerama czy indonezyjski Warung Tempeh.

W każdą sobotę od dziesiątej do szesnastej funkcjonuje Broadway Vegan Market, gdzie w jednym miejscu mamy możliwość spróbowania potraw i wina z około trzydziestu wegańskich restauracji w Londynie oraz posłuchać muzyki na żywo. Spójrzcie na instagram @broadwayveganmarket. Byle nie głodni.

Zdecydowanie jest to nasza top londyńska miejscówka.

Nie możemy jednak zapomnieć o dzielnicy, w której mieszkała Amy Winehouse- eklektycznym Camden. Jest to jedno z tych miejsc, w których można poczuć prawdziwa wolność, ubrać się tak odważnie jak tylko mamy ochotę i kupić odjechane, często ręcznie robione ciuchy, gadżety i starocie. Na samym targu znajdziemy również kilka roślinnych street foodów- Young Vegans, VBurger Camden, Club Mexicana czy Nazari Falafels. Do tego mnóstwo stoisk ze słodyczami i około dziesieć miejsc z kuchnią wegetariańska. Market w Camden jest otwarty codziennie od dziesiątej rano do późnej nocy i przyciąga wielu turystów, szczególnie w weekendy. Jeśli nie straszne Wam tłumy, polecamy wybrać się na Camden wieczorem i posłuchać koncertów na żywo, popijając najlepsze mojito w Londynie.

Jeśli jeszcze mało Wam atrakcji, ale już macie pełne brzuchy, polecamy wybrać się do dwóch bezpłatnych muzeów- Muzeum Historii Naturalnej oraz Muzeum Nauki. Oba mają świetne, interaktywne wystawy i uważane są za jedne z najlepszych na świecie. Tylko pamiętajcie o wczesnym zajęciu kolejki. 😉

A gdzie spać? Mamy do wybory kilka opcji. Wegehotel- tutaj na Broadwayu, więc idealna baza na wegański market w sobotę- Temple Lodge Club, położony w zacisznym miejscu i serwujący fajne roślinne śniadania. Drugą opcją jest skorzystanie z wielu roślinnych airBnB, a ostatnią najtańszą- portal vegVisits, w którym wynajmujemy pokoje od zaprzyjaźnionych roślinożerców. Zarówno airBnB, jak i vegVisits bardzo sprawnie działają w Londynie. Wystarczy w przeglądarkę wrzucić „vegan airBnB London”.

Po Londynie najszybciej i najłatwiej jest poruszać się metrem. Kupujemy w każdym kiosku kartę Oyster Card za pięć funtów (kartę można zwrócić i odzyskać depozyt), doładowujemy w tym samym kiosku i szybko i sprawnie przemieszczamy się po całym mieście.

Inne informacje:
 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *