Wegańska agroturystyka w Bieszczadach

Południe Polski nie przestaje nas zaskakiwać mnogością zachwycających wegetariańskich miejsc na aktywny wypoczynek lub zwyczajne wylegiwanie się w hamaku z ulubioną książką w reku. Tym razem mamy jednak dla was coś specjalnego- całkowicie wegańska agroturystyka- Ptasie Radio Brzozów.

Jako stuprocentowi roślinożercy dajemy ogromny plus za to, ze ktoś w końcu wysłuchał naszych wołań do nieba i stworzył fajne, wegańskie miejsce i to w dodatku tuż pod nosem. 😉

Gospodarze, Iza i Tomek, ugoszczą nas w klimatycznym, drewnianym domu z bali, z piecem na drewno w kuchni, a w cenie noclegu dostaniemy roślinne śniadania i obiadokolacje.

Zdjęcie użytkownika Ptasie Radio Brzozów.

Kameralne pokoje w Ptasim Radiu maja oczywiście ptasie nazwy- możemy nocować w Jaskółce, Rudziku, Kowaliku, Wildze czy Szczygle, a salon dla gości nazywa się Gniazdo.

Na zewnątrz znajdziemy klasyczną huśtawkę z opony, hamak, miejsce na ognisko, a w planach jest domek na drzewie. Do tego przestrzeń do grania, biegania i ganiania i leżenia na trawie oraz taras i stół w sadzie, przy którym wiosną i latem je się posiłki. Można również wypożyczyć rowery i zwiedzić okolicę.

Zdjęcie użytkownika Ptasie Radio Brzozów.

Zdjęcie użytkownika Ptasie Radio Brzozów.

Jest to również świetne miejsce dla osób, które chciałyby spróbować jasnej strony mocy i przejść z wegetarianizmu na weganizm, ale nie do końca wiedza, jak się do tego zabrać.

Gospodyni w drugim tygodniu marca organizuje również weekend dla dziewczyn pod hasłem „Koleżankujemy się”. W planach:

  • masaże
  • możliwość kupienia naturalnych kosmetyków, które robi sąsiadka, z ziół, które zbiera w okolicy
  • gadanie o książkach albo o zwykłych głupotach
  • opychanie się ciastkami albo jedzenie zdrowo
  • leżenie cały dzień na kanapie albo spacerowanie tak długo aż rozbolą nogi

Slowami gospodyni: 

„Koleżankujemy się ile tylko się da, bo w koleżankowaniu jest tajemna siła. A w ten weekend dodatkowo róbmy tylko to, na co mamy ochotę. Bez żadnego przymusu. Bez kalendarza, telefonu i budzika. No chyba, że któraś z was będzie mieć chęć na spacer o wschodzie słońca, to wtedy jednak budzik może się przydać. Ale tylko wtedy. ”

I to nam się zdecydowanie podoba! 

 

Inne informacje:

Opinie o Ptasim Radiu: 5/5 Facebook 5/5 Google

Ceny (na dzień 01.03.2018):

  • Weekend dla dziewczyn „Koleżankujemy się” -120 zł za osobę ze śniadaniem i obiadokolacją, masaże opłacane osobno
  • nocleg za osobę ze śniadaniem i obiadokolacją (w święta i weekend majowy inne ceny) -110 PLN
  • dzieci 4-10 lat  -75 PLN
  • dzieci 0-3 -bezpłatnie

Pobyt zwierząt ustalany indywidualnie.

Rezerwacje:

ptasieradiobrzozow.pl

ptasieradiobrzozow@gmail.com

facebook https://pl-pl.facebook.com/ptasieradiobrzozow/

Dojazd:

10 min piechotą od Ptasiego Radia jest przystanek autobusowy o nazwie: Brzozów Alta, na którym zatrzymują się autobusy firmy  Neobus (jadą one np. bezpośrednio z Warszawy i Krakowa) ale też mnóstwo autobusów i minibusów (jest to droga krajowa na Bieszczady, więc istnieje wiele połączeń).

Można też dojechać pociągiem do Rzeszowa ( 50 km od Ptasiego Radia ) i stamtąd wsiąść w autobus lub minibusa do Brzozowa.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *